Živinice IKINDIJA 16:57
Žepa IKINDIJA 16:54
Zvornik IKINDIJA 16:55
Vlasenica IKINDIJA 16:55
Tuzla IKINDIJA 16:58
Šekovići IKINDIJA 16:56
Srebrenik IKINDIJA 16:59
Srebrenica IKINDIJA 16:53
Orašje IKINDIJA 17:00
Odžak IKINDIJA 17:01
Modriča IKINDIJA 17:01
Lukavac IKINDIJA 16:58
Kladanj IKINDIJA 16:56
Kalesija IKINDIJA 16:57
Gradačac IKINDIJA 17:00
Gračanica IKINDIJA 17:00
Čelić IKINDIJA 16:58
Brčko IKINDIJA 16:58
Bratunac IKINDIJA 16:54
Bosanski Šamac IKINDIJA 17:01
Bijeljina IKINDIJA 16:56
Banovići IKINDIJA 16:58

Vijesti

Direktor Uprave za vjerske poslove održao radni sastanak sa predstavnicima Agencije za certificiranje halal kvalitete

26.08.2025.

Slika

Direktor Uprave za vjerske poslove, dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, upriličio je prijem za direktora i predsjednika Upravnog odbora Agencije za certificiranje halal kvalitete dr. Damira Alihodžića i dr. Ahmeda Hatunića u prostorijama Uprave za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Na radnom sastanku sa predstavnicima Agencije direktor Malkić je goste podsjetio na dosadašnje aktivnosti i planirane programe Agencije koje su u nadležnosti Uprave za vjerske poslove i ukazao na spremnost nastavka kvalitetne saradnje i koordinacije u radu. Naglasio je važnost kontinuirane saradnje, pravovremenog planiranja i izvještavanja o realiziranim aktivnostima, kao i potrebu stručnog i profesionalnog pristupa zajedničkim projektima i programima.

Predstavnici Agencije dr. Damir Alihodžić i dr. Ahmed Hatunić su upoznali direktora dr. hfz. Mensura Malkića sa zapaženim rezulatima rada Agencije za halal certificiranje koja će sljedeće godine obilježiti punih dvadeset godina uspješnog i kontinuiranog rada. Na sastanku je razmatran i analiziran koncpet različitih edukacijskih progarama Agencije za halal certificiranje i detaljno osmišljenih programa stručnog usavršavanja auditora Agencije, kao i razvojni plan certificiranja kompanija koje nastoje ispuniti propisane uvjete za dobijanje halal certifikata.

Najnovije