Vijesti
Ispraćaj u penziju Avde-ef. Velića
U petak, 15. maja 2026. godine, u džamiji u Ljenobudu, MIZ Srebrenik, upriličen je ispraćaj u penziju Avde-ef. Velića.
Ovom skupu prisustvovao je predsjednik IO MIZ Srebrenik mr. Nedim Delić, članovi Izvršnog odbora, mnogobrojne džematlije, kao i kolege imami na čelu sa glavnim imamom Refik-ef. Hodžićem koji se ovom prilikom obratio skupu, čestitavši i zahvalivši se Avdi-ef. na predanoj imamskoj misiji, rekavši kako je u džematu Ljenobud ispričana jedna lijepa priča.
U daljnjem toku programa, skupu se obratio i Avdo-ef. uputivši, između ostalog, i sljedeće riječi:
”Četrdeset godina je prošlo otkako sam, po Allahovoj odredbi, došao u Ljenobud da budem vaš imam, vaš brat i vaš saradnik. Četrdeset godina u kojima sam upozna toplinu ovog kraja, iskrenost ljudi, njihovu skromnost, ponos i tihu snagu koja se osjeti u svakom susretu, ali i onu drugu stranu koju sam često znao kritikovati. Noćas ovo govorim s osjećajima koji se teško mogu uobličiti u riječi. Molim vas da mi halalite za sve u čemu sam pogriješio, svjesno ili nesvjesno, zahvala pripada Uzvišenom Allahu. Ljenobud će ostati zauvijek dio mene, u mojim dovama, u mom sjećanju, u mojoj zahvalnonsti… Vas molim da me se sjećat u dobru, da nastavite čuvati svoje džemate, svoj grad i jedni druge. Držite se skupa i čuvajte svoju Islamsku zajednicu,” poručio je Avdo-ef. Velić.


