Vijesti
Prijem za delegaciju iz Turske: Nastavak uspješne saradnje
Muftija tuzlanski dr. Vahid-ef. Fazlović je u srijedu, 20. maja 2026. godine, upriličio prijem za delegaciju iz Turske koja je isti dan prisustvovala svečanoj maturskoj akademiji 350. generacije Behram-begove medrese u Tuzli.
Delegaciju su činili šefovi odjela u Direkciji za nacionalno obrazovanje u Istanbulu İrfan Şener i Selahattin Ergül, direktori medresa „Aziz Bayraktar” i „Rabia” Erkan Yavuz i Bekir Bayram, te pedagog i pomoćnik direktora u medresi „Aziz Bayraktar“ Hayrullah Bilgin i Recep Kocaman.
Prijemu su prisustvovali ministar obrazovanja u Vladi TK dr. Ahmed Omerović i direktor Behram-begove medrese dr. Admir Muratović.
Muftija Fazlović se zahvalio gostima na posjeti i pažnji koju su ovim povodom iskazali Behram-begovoj medresi. I u ovoj prilici je naglasio važnost dugogodišnje uspješne saradnje medresa u Istanbulu i Behram-begove medrese u Tuzli, u okviru koje se svake godine realizira razmjena učenika, posebno značajno iskustvo za mlade, ali i njihove profesore.
Tokom prijema su istaknuti i drugi vidovi saradnje, kao što je ona među džemata Yunus Emre u Istanbulu i Džamije „Kralj Abdullah“ u Tuzli, te su slične saradnje planirane i sa džematima u medžlisima Modriča i Bosanski Šamac.


