Danas je klanjana dženaza Ismet-ef. Avdibašiću, dugogodišnjem imamu Bijele džamije u Tuzli.

Muftija tuzlanski Vahid-ef. Fazlović je porodici i džematlijama Ismet-ef. prenio taziju reisul-uleme Husein-ef. Kavazovića.  

–  Danas smo okupljeni s tugom, ali i sa velikim ponosom i snagom koju na nas prenose autoriteti kao što je Ismet-ef. Avdibašić, velikan u svojoj misiji. Znamo dobro Ismet-ef., upoznali smo ga i zavoljeli. Bio je blizak i prisan, otvoren i jasan. Poštovao je red i uvijek je bio među ljudima. Izuzetno ga cijene kolege u njegovoj generaciji, ali i mlađi imami. U ovim safovima je mnogo njegovih učenika. Ponijet ćemo s ovog mjesta važan nauk. Potrebni su nam danas, kao i u svakom vremenu, iskreni, vjerodostojni i čestiti ljudi, dostojni najvišeg povjerenja i poštovanja. Molimo Allaha Svemogućeg da rahmetli Ismet-ef. Avdibašića primi u Svoje okrilje milosti i oprosta, kazao je muftija Fazlović.

Prigodna obraćanja imali su Elmedin-ef. Avdibašić, sin Ismet-ef., zatim Mustafa-ef. Spahić, u ime generacije Gazi Husrev-begove medrese i Edib-ef. Avdić, džematski imam.

Dženazu je predvodio hafiz Ahmed-ef. Avdibašić, unuk Ismet-ef.

Ismet-ef. Avdibašić je rođen u Kikačima (Kalesija) gdje je završio osnovnu školu,  a potom i Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu. Tokom četrdesetogodišnjeg rada u Islamskoj zajednici obavljao je poslove imama, hatiba i muallima u džematu Seljublje i džematu Slavinovići. Obavljao je poslove Vjersko-prosvjetnog referenta (glavnog imama) 12 godina u Medžlisu Kalesija. Radio je kao nastavnik Islamske vjeronauke u Osnovnoj školi „Slavinovići“. U penziju je ispraćen poslije 27 godina imamske službe u džematu Bijele džamije u Slavinovićima.