U tradicionalnom predramazanskom intervjuu za RTVTK muftija tuzlanski dr. Vahid-ef. Fazlović je govorio je o mubarek-ramazanu i pripremama za ovaj blagoslovljeni mjesec.

– Važno je da pohrlimo u susret ramazani-šerifu, da se dobro pripremimo. Važno je naše opredjeljenje da ispunimo ono što su naše vjerske dužnosti. One su zapovijedi Božije, ali su na korist ljudima. Zadivljujući je osjećaj muslimana kada dolazi ramazani-šerif. Ramazan nam ponudi bereket koji je povezan s obiljem Božije milosti. Za ovaj mjesec je vezana velika nada i optimizam, duhovno se oporavimo i popravimo neke naše slabosti. Sve to je važno za naše relacije u porodici, zajednici, društvu. Naša pobožnost i naši ibadeti su podsjetnik koji nas usmjerava pravim putem, usmjerava nas da se ne udaljimo od suštine naših ljudskih uloga. Taj podsjetnik treba da pruži jedan odraz na našem svakodnevnom zajedničkom planu, da budemo jedni uz druge i da smo jedni drugima oslonac u dobru, istakao je muftija tuzlanski.

Muftija Fazlović je govorio o ramazanu u džematima, posebno u mjestima povratka, saosjećanju i brizi o ljudima, pošasti nasilja u porodici, stanju u našem društvu i državi, odgovornosti za preuzete emanete, kao i drugim aktulenim temama.